Virtuální sídlo pro vaši firmu je dostupnější než kdy dřív

Řekněme si to narovinu – u neseriózních poskytovatelů virtuálních sídel platí bezezbytku, že cena za jejich virtuální sídlo je vysoká. U některých z nich se ani nedozvíte, jakou celkovou částku za své sídlo a související služby vlastně zaplatíte. Co tím myslím?

Podívejte se na nejčastější „triky“ poskytovatelů virtuálních sídel:

 1. Nízká cena. Na první pohled to vypadá skvěle, ale na druhý zjistíte, že je podmíněna minimální dobou pronájmu v délce 4 roky. Co když budete potřebovat sídlo za rok změnit?
 2. Osekané služby. Sídlo je například za pár korun měsíčně, ale… v rámci balíčku není příjem pošty. Provozovatel k této nabídce (malým písmem) uvede: „ …klient je povinen zřídit si dosílku u České pošty“. A víte, kolik taková dosílka stojí? Řeknu vám to přesně – 200 Kč měsíčně. A to se vyplatí, že ano?
 3. Příplatkové služby. Cena vypadá dobře, provozovatel taky a tak si u něj zřídíte sídlo. Sice vás provozovatel informoval, že „ …ostatní služby budou hrazeny kvartálně…“, ale vy si říkáte, že stejně žádné nepotřebujete. Pak vám dorazí faktura a vy zjistíte, že kromě cen za sídla má provozovatel (na webu často nezveřejněný) ceník za samostatné služby. A vypadá třeba nějak takto:
  • Příjem pošty: zdarma
  • Pošta avízo SMS: 5 Kč/SMS
  • Pošta avízo telefonicky: 10 Kč/hovor
  • Přeposílání pošty: 310 Kč/měsíc
  • Předávání vzkazů telefonicky: 10 Kč/hovor
  • Skenování: 10 Kč / 1 strana – cena platná do počtu 5 ks/měsíc
  • Skenování: 5 Kč / 1 strana – cena platná při překročení 5 ks/měsíc
  • Manipulační poplatek za zásilku do velikosti obálky A5: 10 Kč
  • Manipulační poplatek za zásilku do velikosti obálky A4: 20 Kč
  • Ne, skutečně si nedělám srandu. I takto vypadají v dnešní době ceníky některých našich konkurentů. Chápal bych, kdyby měli cenu za sídlo jednu korunu. Ale u sídla za téměř osm stovek? Za co?
 4. Zbytečné služby. Někdy balíčky služeb vypadají hodně luxusně. Nabízí volné hodiny pronájmu zasedací místnosti. Přebírání balíků. Pozlacenou recepci. Vyřizování telefonických vzkazů. Vybírání datové schránky. Trávu zelenější. Jenže… moje zkušenost s několika stovkami našich klientů je taková, že naprostou většinu luxusních služeb za luxusní ceny klienti nejenže nevyužívají, ale ani nepotřebují. Proč byste za ně tedy měli platit?

Naše virtuální sídlo obsahuje vše, co potřebuje naprostá většina našich klientů a to za bezkonkurenční cenu 199 Kč měsíčně. Sídlo? V ceně. Označení budovy štítkem? V ceně. Přebírání pošty? V ceně. Skenování pošty? V ceně. Ostatní služby (např. přejímání telefonických vzkazů, vybírání datové schránky apod.) standardně nenabízíme.

Jak jsme dosáhli tak nízké ceny? Všechny naše služby jsou pro všechny stejné – neděláme (zpravidla) výjimky pro jednotlivé klienty. Vše je tedy maximálně automatizováno, škálováno a zjednodušeno. Telefonní ústřednu ani call centrum neprovozujeme. Preferujeme komunikaci on-line cestou a tím se snažíme šetřit čas nám i našim klientům. A proto si můžeme dovolit nabízet služby za ceny o řády nižší než konkurence.

A na závěr – virtuální sídlo může být drahé, pokud si vyberete nevhodného poskytovatele. Ale také můžete mít sídlo za skvělou cenu a na skvělé adrese vše, co potřebujete. Třeba u nás. Vyberte si.