Ubytování jako u kamaráda. Po celém světě

„Hostitel mě vyzvedl na nádraží a odvezl mě do svého bytu. V bytě na mě čekaly snacky, chipsy, sladkosti. Kolik jsem chtěl. Ubytování nebylo dokonalé, byt totiž nebyl ještě úplně hotový. Ale ten přístup a komunikace. Kdykoliv jsem něco potřeboval, můj hostitel dodal, vyřešil, poradil. Cítil jsem se jako u starého známého. Jeden z večerů jsme dokonce prokecali hodiny u piva a chipsů. Zkrátka úžasné podmínky a ještě za perfektní cenu.”

Tak takhle mi popsal svou zkušenost s Airbnb můj kamarád, který službu sdíleného ubytování využil v Bratislavě. Za 390 Kč za noc.

Airbnb vzniklo v roce 2008 díky dvěma designérům, kteří nabídli přespání u sebe doma skupince cestovatelů. Dnes najdete na stránkách více než 3 miliony nabídek ubytování z více než 190 zemí. Stačí si založit bezplatný účet a můžete začít objevovat svět. Airbnb totiž nenabízí jen ubytování, ale nové zážitky, přátelství a dobrodružství.

Jak to funguje?

Airbnb funguje na principu vzájemného hodnocení. U někoho se ubytujete a ohodnotíte. Komunikujete vždy přímo s člověkem, u kterého budete bydlet. Můžete si tak bez obav vybírat nejlépe hodnocené a ověřené hostitele, nebo naopak objevovat nové nevyzkoušené.

A stejně tak můžete nabízet. Máte volný byt, pokoj nebo jen skládací gauč? Stačí si podat inzerát a počkat až se hosté dostaví. Na Airbnb nikdo neočekává hotelové služby, ale přátelskou atmosféru a lepší poznání místní kultury a lidí.

Zní to lákavě? Chcete to zkusit? Zaregistrujte se a začněte poznávat nová města a najděte si nové přátele, nebo naopak pozvěte celý svět k vám.

K registraci dostanete 725 Kč slevu na ubytování za 1 800 Kč a více. A to už je slušné.

Photo credit www.gratisography.com, licence CC BY 2.0