Asistentka je vám k ruce jen tehdy, když ji potřebujete

Zvoní telefon a paní úřednice se mě vyptává na doplňující informace k nově zakládané firmě. Hledám příslušnou složku pod vrstvou lejster na pracovním stole. Druhou rukou otevírám právě doručený e-mail s dotazem od klienta. Sotva ukončím hovor a už zvoní telefon znova.

„Proboha, já se dnes snad ke své práci nedostanu!”, říkám si v duchu.

Takhle nějak ještě nedávno vypadal můj pracovní den. Na svou práci jsem měl čas vlastně jen po večerech a o nějakém soustředění nemohla být řeč.

Snažím se vše řešit on-line, takže jsem o sekretářce nikdy neuvažoval. Má administrativní práce je totiž nárazová. Některé dny bych ji potřeboval 12 hodin denně a jindy by seděla v kanceláři a silou vůle by se snažila pohnout ručičkou na hodinách. A komu by se chtělo za to platit.

Přemýšlel jsem tedy nad jednoduchým východiskem z této situace. Mé okolí mi radilo: „najmi si studentku nebo paní na mateřské dovolené a plať jim jen za odpracované hodiny.”.

Dobrý plán, ale byl tady jeden problém – musel bych je zaučit. A jakmile by mateřská skončila nebo by studentka dostala diplom, všechno by začalo znovu.

Našel jsem řešení na míru

Začal jsem tedy hledat. Hlavním požadavkem bylo, abych nemusel najímat asistentku na plný úvazek, ale jen tehdy, kdy ji opravdu potřebuji. Zároveň to ale chtělo někoho, kdo má zkušenosti, vyzná se v administrativě a umí komunikovat s klienty. Chtěl jsem získat čas na rozvíjení služeb, ale zároveň jsem se potřeboval spolehnout na kvalitu péče o zákazníky.

A v tu dobu jsem objevil službu nejAsistentka.cz. Ta dodává do firem profesionální asistentky, které pracují za den tolik hodin, kolik skutečně potřebujete a jsou odměňované za odvedenou práci. Navíc se dokážou vzájemně zastupovat. Já už dnes využívám dokonce dvě asistentky a mohu se tak naplno věnovat svému podnikání.

Jak řešíte své starosti s administrativou vy? Máte sekretářku na plný úvazek, na poloviční, nebo zavoláte do nejAsistentka.cz?

Photo credit www.gratisography.com, licence CC BY 2.0