Posílejte peníze do zahraničí levněji

Platby za převod peněz jsou už téměř nulové. Pokud ale posíláte peníze do zahraničí, věci se mají trochu jinak. Poplatky mohou být jednorázové, procentuální z posílané částky nebo formou uměle navýšeného kurzu. Hlavně však mohou být skryté a velmi vysoké.

Já sám jsem kdysi posílal peníze do Londýna a vyšlo mě to na 600 Kč. Ne neposílal jsem stovky tisíc. Šlo o běžnou platbu v řádech tisíců Kč. Takže procento z celkové částky bylo obrovské a míra mého vzteku ještě větší.

Kdyby tak tehdy existovala služba Transferwise…

Při převodu peněz do zahraničí totiž banka převádí částku na zahraniční měnu podle svého aktuálního kurzu. Tyto kurzy jsou však většinou velmi nevýhodné (však to znáte třeba z dovolených – vždy je lepší směnit peníze ve směnárně než v bance).

Tento nevýhodný kurz samozřejmě platí i v opačném případě, kdy obdržíte platbu v cizí měně.

Nevýhodnost kurzu se ještě zvyšuje, protože banky si ke kurzu připočtou ještě tzv. mark-up, tedy určitou formu marže, aby na každé platbě vydělaly. Zároveň v některých případech platíte i procento z převedené částky jako poplatek, o kterém možná ani nevíte.

Poplatkům je konec

Nechtěl jsem být dojnou kozou pro banky. A tak jsem se pustil do hledání výhodnější služby a našel jsem Transferwise.com. Při převádění peněz touto službou kurzy vůbec neřešíte.

Využívají se totiž prostředky v dané zemi. Vy potřebujete poslat peníze do Londýna a někdo z Londýna zadává platbu do České republiky. Pro připsání platby z Londýna na český účet se tak použijí vaše peníze a vaše platba je provedená prostředky zadavatele z Londýna.

Ve výsledku se tak peníze vůbec nepřevádí na cizí měnu. Převedou se vždy v rámci účtů v jedné zemi.

Vyzkoušejte první platbu zdarma

Platby jsou navíc velmi přehledné a především průhledné. Okamžitě vidíte, jakým kurzem budou vaše peníze převedené a zaplatíte předem daný poplatek, který je mnohem nižší než při využití služeb banky. Kurz je stanovený vždy aktuálně podle nezávislých serverů.

Podobných služeb existuje více. Mně se ale Transferwise zdá nejpřehlednější a nejjednodušší.

Registrujte se ještě dnes a získáte první převod peněz zdarma nebo se slevou.

A jak převádíte peníze do zahraničí vy?

Photo credit www.gratisography.com, licence CC BY 2.0