Grafické i jiné práce za pár korun na hodinu

Pro své podnikání často potřebujete jednorázové zakázky, pro které se nevyplatí držet stálého zaměstnance. Naprogramování kódu, vytvoření grafického návrhu nebo třeba průzkum trhu mohou u zavedených agentur stát desítky tisíc korun. Od freelancerů ale získáte kvalitně odvedenou práci mnohem levněji.

5 $ za hodinu kvalitní práce

Znáte pojem freelancer? Je to pracovník na volné noze. Právě takoví lidé se sdružují na serveru Fiverr. Najdete zde grafiky, marketéry, editory, právní konzultanty ale i hudební skladatele.

Já jsem například potřeboval jednoduchý letáček pro klienty. Našel jsem na Fiverru studenta z Budapešti, který mi jej vytvořil za 5 $ (asi 125 Kč). Návrh mi poslal do dvou dnů. Když jsem se ptal jednoho zdejšího grafika, jaké by byly podmínky u něj, úsměv mi rychle ztuhnul – 1 500 Kč a výsledek za týden.

Na Fiverr.com nemusíte poptávat jenom věci týkající se byznysu. Pokud přemýšlíte nad originálním dárkem k narozeninám, najdou se tam lidé, kteří zazpívají přání, složí báseň, nebo nakreslí srandovní karikaturu. Nebo je libo video, kde tančí dva indiáni v pralese a vykřikují jméno obdarovaného?

Možností využití Fiverru je spoustu, stačí vědět, jak na to.

Jak za své peníze dostanete maximum
  1. Potřebná je základní znalost angličtiny. Moje angličtina není dokonalá, ale když jsem nedávno zadával práci sympatické slečně z Indie, připadal jsem si jako profesor z Oxfordu. Základy vám tedy bohatě postačí.
  2. Nabídek práce je skutečně mnoho, neberte však hned první. Vybírejte si. Pokud chcete nejnižší cenu, hledejte nové pracovníky (označení jsou jako New Seller). Jsou to ti, kteří se snaží získat reference a nabízejí nejnižší cenu. Čím vyšší hodnocení, tím si pracovníci účtují vyšší odměnu.
  3. Vybírejte si prodejce z méně vyspělých zemí – například Indie, Pákistán nebo země východní Evropy. Pro Američany jsou 5 $ drobné, zatímco lidé z těchto zemí si takových peněz váží a i jejich přístup k práci je jiný.
  4. Pokud se nechcete probírat nabídkami, vyfiltrujte si ty nejlepší (Top Rated Seller). K dispozici vám bude mnoho referencí i ukázek prací, počítejte však s vyšší cenou.
  5. Zjistěte, co je zahrnuto v základní ceně. U nových prodejců to může být například logo v několika variantách, jeho úpravy, zdrojové soubory atd. Lepší prodejci si však za tyto práce navíc mohou účtovat další poplatky.
  6. Když si nejste jistí, koho vybrat, udělejte to jednoduše. Zadejte práci několika prodejcům, nechte si poslat návrhy a ten nejlepší nechte dopracovat.

Pokud vás Fiverr zaujal a chcete jej vyzkoušet, máte k tomu skvělou příležitost. Zaregistrujte se a zadejte si jednu práci v hodnotě 5 $ ZDARMA.

Dejte nám vědět, jak jste byli se zakázkou spokojení.

Photo credit www.gratisography.com, licence CC BY 2.0