Byznys našich klientů: flow Assistant s.r.o.

flow-Assistant

Jsme Charlie a Markéta Greenberg, díky Office Option máme firmu flow Assistant s.r.o. Vznikli jsme v říjnu 2016 takřka přes noc, když jsme z živnosti poskočili na firmu. V podstatě vše děláme a tvoříme sami ve dvou a máme kolem sebe spoustu šikovných lidí, které moc rádi zapojujeme, co to jen jde. Věnujeme se „operativnímu leasingu na asistentky do firem“, personalistice formou výběru lidí na míru selským rozumem, tvorbě videí pro nábor, prezentaci firmy, či krátkých filmů a focení lidí, událostí, produktů a nekonečné zásoby fotek pro sociální sítě firem. Jako novinka je, že na facebook můžete ve firemním profilu dávat do záhlaví video, tak to taky vytváříme na míru.

Co vás přimělo podnikat? Proč jste se rozhodli jít do toho naplno? Jak dlouho podnikáte?
Jednoznačně svoboda. Sice ji nemáme ani jako podnikající, protože spoustu věcí děláme ve chvílích, kdy už jsou zaměstnanci doma. Na druhou stranu, většinu času trávíme na venkově, v klidu přírody a tvoříme odtud. Do města jezdíme dvakrát týdně na schůzky a za realizacemi. Jinak máme většinu času, bohovský klid a jsme sami sobě pány. Charlie podniká celkem deset let a Markétka šest.

Jaká jste měli na začátku očekávání, že to bude a jaké je to dnes?
Charlie: Když mi bylo 18, neměl jsem očekávání. Prostě jsem do toho skočil a chtěl si věci řídit sám. Sice jsem byl mezitím i zaměstnaný (jen dva roky), ale i tak jsem bokem dělal různé věci. Navíc celá naše rodina podniká, takže jsem věděl, do čeho jdu, bylo mi to přirozené.

Markéta: Já jsem hlavně chtěla svobodu, volnost, nenechat si od někoho, říkat, co, jak a kdy mám dělat. Bez volnosti nemůžu pracovat a žít.

Dosáhli jsi už některých svých cílů, případně jak moc se vaše cíle v průběhu podnikání měnily?
Charlie: Rozhodně jsme cílů dosáhli. Za osm měsíců existence firmy jsme se stali plátci DPH „přirozenou cestou“. Ve dvou jsme udělali milionový obrat. DPH nás sice moc netěší, ale je to milník v životě firmy. A taky jsme pod firmou napsali knihu Výběr lidí selským rozumem a byl s námi velký rozhovor v Hospodářských novinách. Myslím, že na první rok dobré.

Markéta: Naše cíle se už nemění. Víme, že chceme prožít svůj život, plný zážitků, mít čas na sebe, na mazlíčky, na rodinu a na pěkné věci. Pracovat chceme dlouhodobě maximálně 3 hodiny denně a s přirozenostní nám vlastní. I zakázky a klienty si pečlivě vybíráme. Skočit po každé tisícovce už nás přešlo dávno.

Jakou největší překážku jste v podnikání překonali?
Markéta: Lháře, podvodníky, neplatiče a snad už nemusím pokračovat. Překážka jsou po většinou lidi a jejich přístup. Splatnost faktur dnes firmám nic neříká, smlouvy a dohody taky nic moc. I proto si vybíráme, s kým spolupracujeme. Jak se říká, že když dva dělají totéž, není to totéž, tak bych to napasovala i na současnou situaci. Když mají dva zaplatit totéž, není to nikdy stejné.

Chtěli jste to někdy vzdát a proč? Proč jste to nevzdali?
Charlie: Vzdát jsem to nechtěl už dlouho. Naposledy, když nám vybouchly plánované zakázky právě díky lhářům a neplatičům na několika frontách zároveň. Je to chvíle, kdy si uvědomíte, jak jste tvrdě pracovali, abyste mohli plánovat další rozvoj a ve vteřině jste zase na začátku.

Markéta: Nevzdali jsme to proto, že svoboda je pro nás pořád víc než rádoby dobře placené místečko ve velké firmě. A vzhledem personalistické situaci na trhu bychom si mohli oba dovolit moc pěkná místa. Svobodu nenahradíš. Ta je jenom jedna. A není tím myšleno svoboda „dělám si kdy chci, co chci”. Je tím myšlena svoboda časová, svoboda v odpovědnosti (obrovské odpovědnosti) a svoboda v tom, s kým do těch či oněch činností jdeš. A především s jakou láskou a nasazením. Bez toho podnikat prostě nejde. Nebo ne dlouhodobě uspokojivě.

flow-Assistant

Je něco, čeho se obáváte, co je pro vás velká neznámá? V čem jste naopak dobří, v čem vynikáte?
Charlie: My odpověď na otázky spojíme do jedné. Máme rádi změny, umíme pracovat s a v nejistotě, která druhé často ničí. Můžeme se obávat tak leda zesložiťování zákonů a nařízení.

Markéta: A špatného výběru klienta, který bude spadat do výše uvedené skupiny nepoctivců.

Charlie: Jsme silní s lidmi. Umíme s nimi pracovat, umíme v nich číst a s výsledky zjištění efektivně pracovat. Na to si nás najímají firmy souběžně s výběry lidí na míru.

Jaký jste zažili největší vzestup a pád?
Charlie: Řekl bych, že v online světě. Návštěvnost na webu je čím dál těžší udržet a rozvíjet. Internet je skládka informací a neustále tříští už tak dost rozmělněnou pozornost lidí. Umět zaujmout online je těžké. Poznali jsme to, když skokově klesla návštěvnost na nejAsistentka.cz o dobrých 50% přes noc a museli jsme intenzivně pracovat, abychom se vyškrábali zpět a zase pomalu posouvali hranici výš. Ráno se probudíš a nikdy nevíš, co tě čeká.

Kdo je vaším nejdůležitějším parťákem, bez kterého byste nikdy nebyl tam, kde jste?
Charlie: Jednoznačně Markétka. Bez ní by nic z toho nemělo smysl. Kdybych ji neznal a nebyl s ní, jakožto se svou partnerkou na všech úrovních, tak dělám něco úplně jiného. A jsou to rozhodně zkušenosti, neúspěch, odmítnutí a zároveň úspěch a vítězství. Bez těchto věcí bychom nikdy nebyli tam, kde jsme. Když se nedaří, tak překonat sám sebe a vytrvat v dobrém nasazení vyžaduje velkou sílu, která je odměněná právě vítězstvím sám nad sebou.

Markéta: Máme kolem sebe spoustu skvělých lidí (obzvlášť pro mě jsou to mí blízcí). Hned vedle nich je to naše kamarádka a právnička Janča. A po pracovní stránce především naše asistentky a asistenti v nej Asistentce a i náš parťák Radovan, se kterým děláme Granty z Bruselu.

Charlie: A!!! Office option, kteří nám založili krásnou firmu, která má v IČ legendárního Jamese Bonda v podobě součíslí 007.

Co děláte proto, abyste neusnuli na vavřínech, když se daří? / Co vás motivuje?
Markéta: Pořád ta svoboda a možnost dělat si cokoliv a kdykoliv chci. Prostě se uprostřed práce zvednout a jít na procházku s pejskem, upéct buchtu nebo to prostě nechat na jindy, když na to nemám náladu. Motivací je pro mě život sám, takový jaký je.

Charlie: Nesnesu takové to nic nedělání a klid. Vnitřně mě to nutí jít něco tvořit, vymýšlet nové projekty, něco budovat, měnit… cokoliv. Moje motivace je být v pohybu. Protože když nejsem, je to se mnou k nevydržení!

Vzkážete něco našim divákům/čtenářům? / Na co jsme se měl zeptat a nezeptali jsme se?
Charlie: Někdy je to boj s větrnými mlýny, někdo člověk investuje obrovské množství energie a času, které se nikdy nevrátí jinak, než jako zkušenost. Vybírejte si, jaké zkušenosti chcete získávat a podle toho jednejte. Tomuhle mi říkáme GreenbergLife a podle toho se jmenuje i naše webovka.

Markéta: Dělejte všechno tak, abyste byli hrdí sami na sebe za všech okolností. Stůjte si za svým, dělejte to, čemu věříte a ono se to jednou splní. Netlačte na pilu a nechejte okolnosti a čas pracovat pro vás. A především, ke všemu buďte pokorní. Jak k lidem okolo sebe, tak k rozhodnutím a „soudům”. Ať už směrem ven či dovnitř vás samých.

Zaujali Vás manželé Greenbergovi se svými názory, zkušenostmi a projekty. Tak potom je rozhodně sledujte na sociálních sítích, jako je Facebook, Instagram a Youtube Nebo se podívejte na celý jejich web www.greenberglife.com.