NÁŠ PŘÍBĚH

Za vše může sourozenecká náklonost. Mám bratra, který je neslyšící. Jsem o něco starší než on a doufám, že ve svém věku i uvědomělejší. V jeho chování ale vidím často sebe. Samozřejmě z doby, než ze mě život udělal dospěláka, vychoval mě a lecčemu naučil.

Velké plány

Můj bratr je však velmi ambiciózní a v hlavě nosí jasné životní plány – koupit si byt, jezdit na dovolené, vydělat miliony a radovat se ze života.

Vždy, když mi o svých plánech vykládal, jsem si sám pro sebe říkával: „Jó kamaráde, ještě poznáš!“. S hledáním práce snů jsem mu z principu nepomáhal. I když třeba na můj názor a pomoc čekal. Při jedné rodinné oslavě jsme s bratrem vyrazili na prohlídku továrny, kterou vlastní náš strýc. Na to konto mi bratr řekl, že by se mu líbilo v továrně pracovat. A v tu chvíli jsem dostal nápad. A doufám, že nápad za milion.

Představa, že bratr bude pracovat na tři směny za pár tisíc korun měsíčně, mě málem omráčila. Bratrovy perspektivy do budoucnosti? Mizivé. Jak si s takovým příjmem může koupit byt, založit rodinu a ještě společně s rodinou užívat života? Suma sumárum: jen hypotéka bude minimálně 8 000 Kč měsíčně. A k tomu všemu jeho handicap, který mu cestu ke splnění jeho plánů pěkně klikatí a ztěžuje. Obecně je práce handicapovaných velmi špatně finančně ohodnocována.
A tak jsem se nakonec rozhodl, že s tím musím něco udělat.

Práce pro bráchu

Chci založit pro bráchu firmu, ve které bude pracovat. Otázka byla jakou. Napadlo mě tucet možností, jak podnikat a vydělat. Avšak jediná z nich, která mi nadobro utkvěla v hlavě, byla vyrábět zdravé nápoje. Než jsem nás však do něčeho uvrtal, prošel jsem si řadu informací, které se týkají úskalí podnikání a výhod pro firmy, jež zaměstnávají znevýhodněné.

Rozhodl jsem se dál neotálet a kontaktovat poradenskou agenturu, která mi se zaregistrováním firmy a využitím dotačního projektu pomůže. Vzhledem k tomu, že založení nové firmy trvá týdny a my jsme potřebovali stihnout termín odevzdání žádosti o dotace, byla mi doporučena společnost, která se zabývá prodejem již založených firem. Ideální řešení.

 Vaše nové sídlo