ČASTÉ DOTAZY

Virtuální sídlo: Co je virtuální sídlo a jak funguje?

Virtuální sídlo je služba pro firmy a podnikatele, jejímž účelem je pronájem virtuální adresy jako sídla společnosti nebo místa podnikání. Nájemce adresu fyzicky nevyužívá, pronajímá si ji z důvodu zápisu adresy do obchodního nebo živnostenského rejstříku. Dle nabídky poskytovatele virtuálního sídla zahrnuje pronájem služby také přijímání a ukládání došlé korespondence a ostatních poštovních zásilek, případně další služby.

Virtuální sídlo: Ušetřím s virtuálním sídlem peníze?

Virtuálním sídlem výrazně ušetří právě firmy a podnikatelé, jejichž zaměření nevyžaduje vlastnit a fyzicky obývat vlastní kancelář. Pronájem virtuálního sídla je několikanásobně levnější variantou, než financování vlastních prostorů. Virtuální sídlo je ale také možností, jak získat pro své podnikání prestižní adresu, nemít místo podnikání na adrese svého bydliště, či změnit finanční úřad.

Virtuální sídlo: Získám s virtuálním sídlem i správné označení firmy, tedy štítek?

Ano. Známe povinnosti, které úřady podnikatelům ukládají. Víme, že každý podnikatel je povinen viditelně označit obchodní firmou, popřípadě názvem, nebo jménem a příjmením a identifikačním číslem objekt, v němž má místo podnikání či sídlo.

Virtuální sídlo: Sídlo firmy mám, mohu jej přemístit k vám?

Ano, můžete. V případě změny sídel ve stejných městech není potřeba změna společenské smlouvy (není nutné svolávat valnou hromadu). Pouze se vypracuje návrh na změnu sídla společnosti v obchodním rejstříku a opatří příslušnými kolky.

Pokud máte se svým sídlem spojeny vysoké náklady, pak se převod k nám rozhodně vyplatí!

Virtuální sídlo: Jak dostanu korespondenci nebo jiné poštovní/obchodní zásilky?

Poštovní zásilky určené vaší firmě od pošťáka převezmeme, uložíme a zašleme Vám je naskenované. Rozsah skenování je specifikován na stránce www.officeoption.cz/skenovani

Virtuální sídlo: Co když budu chtít poštu přeposílat?

Pokud si chcete poštu přeposílat, pomůžeme vám zřídit si dosílku u České pošty. Příchozí pošta Vám pak bude přeposlána na jakoukoliv adresu po celé České republice, a to po dobu vámi zvolenou. Za dosílku si Česká pošta účtuje 200 Kč měsíčně.

Virtuální sídlo: Zakládám firmu, jaký je správný postup?

Nejprve je potřeba si u nás objednat sídlo pro zakládanou společnost. Na název nově zakládané firmy Vám vystavíme Souhlas, který budete potřebovat pro zápis do rejstříku.

 Vaše nové sídlo